01 SpanjeAYUSO PESQUERA Juan 984
02 FrankrijkPARET-PEINTRE Aurélien 447
03 EcuadorCARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 396
04 AustraliëPLAPP Lucas 374
05 AustraliëSTORER Michael 345
06 FrankrijkMARTIN Guillaume 334
07 SpanjeRODRIGUEZ MARTIN Cristian 227
08 FrankrijkTESSON Jason 226
09 BelgiëHERREGODTS Rune 159
10 NoorwegenHOELGAARD Markus 132
11 SpanjeROMO OLIVER Javier 107
12 ItaliëVIVIANI Elia 89
13 CanadaWOODS Michael 76
14 ItaliëFABBRO Matteo 59
15 SpanjeHERRADA LOPEZ Jesus 52
16 DenemarkenHONORE Mikkel Frølich 52
17 Verenigde StatenSIMMONS Quinn 20
18 SloveniëMEZGEC Luka 10
19 NoorwegenANDERSEN Idar 0
20 SloveniëNOVAK Domen 0
# Renner Wedstrijd
10 3 MEZGEC Luka Tour of Slovenia, Stage 2 : Zalec - Rogaska Slatina
28 6 HOELGAARD Markus Boucles de l'Aulne - Châteaulin
5 18 BARCELO ARAGON Fernando Tour du Finistère
16 9 HOELGAARD Markus Tour du Finistère
28 9 HOELGAARD Markus Tro-Bro Léon
12 15 BARCELO ARAGON Fernando GP du Morbihan
36 10 HOELGAARD Markus Eschborn - Frankfurt
45 6 BARCELO ARAGON Fernando Vuelta a Asturias, General classification
3 4 BARCELO ARAGON Fernando Vuelta a Asturias, Stage 3 : Benia - Oviedo
8 23 BUDYAK Anatoliy Presidential Tour of Turkey, General classification
6 30 HOELGAARD Markus Flèche Wallonne
66 3 BUDYAK Anatoliy Tour of Thailand, General classification
9 27 HOELGAARD Markus E3 Saxo Classic
8 17 BUDYAK Anatoliy Tour de Taiwan, General classification
9 16 EARLE Nathan Tour de Taiwan, General classification
12 14 DOUBLE Paul Tour of Antalya, General classification
3 4 BUDYAK Anatoliy Tour of Antalya, Stage 3 : Kemer - Tahtali
9 16 HOELGAARD Markus Etoile de Bessèges / Tour du Gard, General classification
# Renner Wedstrijd
110 1 HERREGODTS Rune ZLM Tour, General classification
20 1 HERREGODTS Rune ZLM Tour, Stage 1 : Westkapelle I.T.T.
45 1 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Tour de Romandie, Stage 4 : Saillon - Leysin
25 1 PARET-PEINTRE Aurélien Tour of the Alps, Stage 5 : Levico Terme - Levico Terme
220 1 AYUSO PESQUERA Juan Itzulia Basque Country, General classification
80 1 TESSON Jason La Roue Tourangelle
45 1 AYUSO PESQUERA Juan Tirreno - Adriatico, Stage 1 : Lido di Camaiore - Lido di Camaiore I.T.T.
130 1 AYUSO PESQUERA Juan Faun Ardèche Classic
20 1 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Tour Colombia, Stage 5 : Cota - Alto del Vino
30 1 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio National Championships Ecuador (Riobamba) I.T.T.
100 1 PLAPP Lucas National Championships Australia (Buninyong) R.R.
50 1 PLAPP Lucas National Championships Australia (Buninyong) I.T.T.
# Renner Wedstrijd
9 17 STOKBRO Andreas Nielsen Dwars door het Hageland
50 8 O'BRIEN Kelland Boucles de la Mayenne, General classification
14 21 TESFATSION Natnael Ocbit UAE Tour, General classification

Punten

# Renner Wedstrijd
10 3 MEZGEC Luka Tour of Slovenia, Stage 2 : Zalec - Rogaska Slatina
10 3 HERREGODTS Rune Belgium Tour, Stage 1 : Beringen I.T.T.
110 1 HERREGODTS Rune ZLM Tour, General classification
23 19 MARTIN Guillaume Critérium du Dauphiné, General classification
54 12 ROMO OLIVER Javier Critérium du Dauphiné, General classification
7 14 HERRADA LOPEZ Jesus GP Kanton Aargau - Gippingen
20 1 HERREGODTS Rune ZLM Tour, Stage 1 : Westkapelle I.T.T.
28 6 MARTIN Guillaume Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes
52 26 PARET-PEINTRE Aurélien Giro d’Italia, General classification
135 10 STORER Michael Giro d’Italia, General classification
3 5 VIVIANI Elia Tour of Norway, Stage 3 : Sola - Egersund
2 9 STORER Michael Giro d’Italia, Stage 20 : Alpago - Bassano del Grappa
10 5 PLAPP Lucas Giro d’Italia, Stage 19 : Mortegliano - Sappada
3 8 STORER Michael Giro d’Italia, Stage 16 : Laas- Santa Cristina Val Gardena
10 5 PLAPP Lucas Giro d’Italia, Stage 14 : Castiglione delle Stivere - Desenzano del Garda I.T.T.
10 5 PARET-PEINTRE Aurélien Giro d’Italia, Stage 10 : Pompei - Cusano Mutri
28 6 HOELGAARD Markus Boucles de l'Aulne - Châteaulin
5 18 BARCELO ARAGON Fernando Tour du Finistère
16 9 HOELGAARD Markus Tour du Finistère
2 9 STORER Michael Giro d’Italia, Stage 8 : Spoletto - Prati di Tivo
5 7 PLAPP Lucas Giro d’Italia, Stage 7 : Foligno - Perugia I.T.T.
25 3 PLAPP Lucas Giro d’Italia, Stage 6 : Viareggio - Rapolano Terme
7 6 STORER Michael Giro d’Italia, Stage 2 : San Francesco al Campo - Santuario di Oropa
28 9 HOELGAARD Markus Tro-Bro Léon
12 15 BARCELO ARAGON Fernando GP du Morbihan
36 10 HOELGAARD Markus Eschborn - Frankfurt
45 6 BARCELO ARAGON Fernando Vuelta a Asturias, General classification
30 17 MARTIN Guillaume Tour de Romandie, General classification
54 12 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Tour de Romandie, General classification
100 7 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Tour de Romandie, General classification
120 5 AYUSO PESQUERA Juan Tour de Romandie, General classification
3 4 BARCELO ARAGON Fernando Vuelta a Asturias, Stage 3 : Benia - Oviedo
8 23 BUDYAK Anatoliy Presidential Tour of Turkey, General classification
45 1 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Tour de Romandie, Stage 4 : Saillon - Leysin
10 4 AYUSO PESQUERA Juan Tour de Romandie, Stage 3 : Oron - Oron I.T.T.
1 8 MARTIN Guillaume Tour de Romandie, Stage 2 : Fribourg - Salvan Les Marécottes
5 5 AYUSO PESQUERA Juan Tour de Romandie, Stage 2 : Fribourg - Salvan Les Marécottes
18 3 PLAPP Lucas Tour de Romandie, Stage 2 : Fribourg - Salvan Les Marécottes
5 20 FABBRO Matteo Giro della Romagna
12 26 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Liège - Bastogne - Liège
28 18 MARTIN Guillaume Liège - Bastogne - Liège
112 5 PARET-PEINTRE Aurélien Liège - Bastogne - Liège
9 22 PARET-PEINTRE Aurélien Tour of the Alps, General classification
29 12 FABBRO Matteo Tour of the Alps, General classification
56 7 STORER Michael Tour of the Alps, General classification
25 1 PARET-PEINTRE Aurélien Tour of the Alps, Stage 5 : Levico Terme - Levico Terme
15 2 STORER Michael Tour of the Alps, Stage 4 : Leifers - Borgo Valsugana
6 30 HOELGAARD Markus Flèche Wallonne
30 13 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Flèche Wallonne
46 10 MARTIN Guillaume Flèche Wallonne
3 5 PARET-PEINTRE Aurélien Tour of the Alps, Stage 3 : Schwaz - Schwaz
8 28 HONORE Mikkel Frølich Amstel Gold Race
15 21 AYUSO PESQUERA Juan Amstel Gold Race
24 7 HERRADA LOPEZ Jesus Tour du Doubs
32 5 MARTIN Guillaume Tour du Doubs
8 13 WOODS Michael Tour du Jura
16 9 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Tour du Jura
40 3 MARTIN Guillaume Tour du Jura
5 20 MARTIN Guillaume Classic Grand Besançon Doubs
5 17 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Classic Grand Besançon Doubs
7 14 WOODS Michael Classic Grand Besançon Doubs
8 13 HERRADA LOPEZ Jesus Classic Grand Besançon Doubs
18 12 HONORE Mikkel Frølich Brabantse Pijl
220 1 AYUSO PESQUERA Juan Itzulia Basque Country, General classification
22 2 AYUSO PESQUERA Juan Itzulia Basque Country, Stage 6 : Eibar - Eibar
66 3 BUDYAK Anatoliy Tour of Thailand, General classification
2 7 AYUSO PESQUERA Juan Itzulia Basque Country, Stage 1 : Irun - Irun I.T.T.
28 6 MARTIN Guillaume Paris - Camembert
80 1 TESSON Jason La Roue Tourangelle
10 26 MARTIN Guillaume Volta a Catalunya, General classification
45 12 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Volta a Catalunya, General classification
14 3 MARTIN Guillaume Volta a Catalunya, Stage 7 : Barcelona - Barcelona
9 27 HOELGAARD Markus E3 Saxo Classic
78 4 TESSON Jason Classic Brugge - De Panne
2 7 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Volta a Catalunya, Stage 3 : Sant Joan de les Abadesses - Port Ainé
28 6 TESSON Jason Cholet Agglo Tour
8 17 BUDYAK Anatoliy Tour de Taiwan, General classification
9 16 EARLE Nathan Tour de Taiwan, General classification
14 23 MARTIN Guillaume Tirreno - Adriatico, General classification
30 17 RODRIGUEZ MARTIN Cristian Tirreno - Adriatico, General classification
195 2 AYUSO PESQUERA Juan Tirreno - Adriatico, General classification
42 14 PARET-PEINTRE Aurélien Paris - Nice, General classification
110 6 PLAPP Lucas Paris - Nice, General classification
2 7 STORER Michael Paris - Nice, Stage 8 : Nice - Nice
28 2 AYUSO PESQUERA Juan Tirreno - Adriatico, Stage 6 : Sassoferrato - Cagli
3 6 PARET-PEINTRE Aurélien Paris - Nice, Stage 6 : Sisteron - La-Colle-sur-Loup
28 2 AYUSO PESQUERA Juan Tirreno - Adriatico, Stage 5 : Torricella Sicura - Valle Castellana
28 2 PLAPP Lucas Paris - Nice, Stage 4 : Chalon-sur-Saône - Mont Brouilly
45 1 AYUSO PESQUERA Juan Tirreno - Adriatico, Stage 1 : Lido di Camaiore - Lido di Camaiore I.T.T.
12 24 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio Strade Bianche
66 3 AYUSO PESQUERA Juan Trofeo Laigueglia
78 2 AYUSO PESQUERA Juan Faun Drôme Classic
21 11 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio O Gran Camiño, General classification
25 10 FABBRO Matteo O Gran Camiño, General classification
80 6 STORER Michael UAE Tour, General classification
7 4 STORER Michael UAE Tour, Stage 7 : Al Ain - Jebel Hafeet
28 9 PARET-PEINTRE Aurélien Faun Ardèche Classic
130 1 AYUSO PESQUERA Juan Faun Ardèche Classic
6 25 HONORE Mikkel Frølich Volta ao Algarve, General classification